TRIMBLE PODNOSI POPRZECZKĘ DOKŁADNOŚCI GIS NOWĄ SERIĄ GEOEXPLORER 2008

Sunnyvale, Kalifornia, USA, 15 maja 2008. Firma Trimble wprowadza dzisiaj do sprzedaży następną generację ręcznych, zintegrowanych z komputerem polowym odbiorników GPS – serię GeoExplorer 2008. Obejmuje ona 3 modele: GeoXH, GeoXT, GeoXM. Najdokładniejszy z nich, GeoXH daje dokładność po otrzymaniu poprawek różnicowych 30 cm w czasie rzeczywistym, a po podłączeniu zewnętrznej anteny Zephyr nawet 10 cm. Identyczną precyzję będzie osiągał GeoXH również w sieci ASG-EUPOS. Z takimi dokładnościami GeoXH wyznacza nowe standardy dla precyzyjnego pozyskiwania danych GIS.

Użytkownik może wybrać z serii GeoExplorer 2008 model najbardziej odpowiadający jego potrzebom. GeoXM daje dokładność 1-3 metry, natomiast GeoXT umożliwia pomiar z dokładnością submetrową w czasie rzeczywistym oraz wyposażony jest w technologię eliminacji sygnałów odbitych EVEREST, co czyni go szczególnie przydatnym narzędziem w trudnych warunkach pomiarów miejskich lub leśnych.

Cała seria GeoExplorer 2008 wyposażona jest w 3,5 calowy ekran wysokiej jakości i dużej rozdzielczości (480×640 pikseli).

GeoExplorer 2008 to zintegrowane, w jednej, odpornej na warunki atmosferyczne obudowie: odbiornik GPS, antena GPS, komputer polowy z Bluetooth i WiFi. Wszystkie pracują pod najnowszym systemem operacyjnym Windows Mobile 6.0. Za pomocą telefonu komórkowego, technologii Bluetooth użytkownik GeoExplorera 2008 może połączyć się z internetem aby otrzymać w czasie rzeczywistym poprawki z sieci VRS lub ściągnąć podkłady mapowe.

Parametry techniczne odbiorników GPS dla Kartografii i GIS