Wsparcie techniczne

Firma IMPEXGEO – jak każdy najwyższej klasy dystrybutor sprzętu pomiarowego – oferuje swoim klientom pełną opiekę serwisową instrumentów zarówno w czasie trwania gwarancji, jak i po jej zakończeniu.

 

Zapewnienie sprawności działania tachimetrów, niwelatorów i odbiorników GPS jest równie ważną – a niektórzy twierdzą, że ważniejszą – usługą jak samo doradztwo techniczne przy ich zakupie. Właściwa diagnoza i szybkie usunięcie usterki pozwalają uniknąć długotrwałego przestoju w działaniu sprzętu, który został przecież kupiony do zarabiania pieniędzy. Profesjonalnie wyposażony serwis z kompetentnymi i wykwalifikowanymi pracownikami potrafi zdziałać cuda – jest jak szpital ratujący życie swoim pacjentom. Może uzdrowić instrument, który uległ poważnej awarii, zreanimować sprzęt, do którego nie ma już na rynku części zamiennych czy zaproponować prostą kurację eliminującą typowe dolegliwości mechaniczne i optyczne. 

 

Zaplecze serwisowe firmy IMPEXGEO to dwa główne filary – ludzie i sprzęt. I to w tej właśnie kolejności, ponieważ na nic najnowsze narzędzia diagnostyczne, jeśli zabraknie osób umiejących się nimi posługiwać.

Personel serwisu stanowią 4 osoby. Najbardziej doświadczoną jest wśród nich Czesław Urbański – kierownik zespołu, którego bagaż 20-letnich doświadczeń jest nieoceniony w trudnych przypadkach, głównie przy naprawianiu instrumentów poupadkowych. Tutaj intuicja i praktyka jest ważniejsza niż znajomość dokumentacji technicznej. Czesław Urbański zajmuje się głównie instrumentami optycznymi (niwelatory, teodolity, tachimetry). Pozostałe trzy osoby specjalizują się w serwisowaniu i usuwaniu usterek geodezyjnych odbiorników GNSS i ręcznych odbiorników GPS GIS. Cały zespół jest na bieżąco szkolony w certyfikowanym centrum serwisowym Trimble w Raunheim w Niemczech. Na każdym takim szkoleniu serwisanci uczą się naprawiania konkretnych modeli instrumentów. Wąskie specjalizacje sprawiają, że każdy z nich jest fachowcem w swojej dziedzinie i zna od podszewki, a nie pobieżnie, konstrukcję instrumentów pomiarowych.  

 

Serwis sprzętu pomiarowego w firmie IMPEXGEO jest jak klinika. Tutaj leczy się nie tylko młodych pacjentów, ale także urządzenia w podeszłym wieku.

Serwisanci zajmują się zarówno najnowszymi modelami tachimetrów, niwelatorów i odbiorników GPS (Nikon, Spectra Precision, Trimble), jak i sprzętem dawno wycofanym ze sprzedaży (Zeiss, Geodimeter), ale wciąż używanym przez geodetów. Dobrze zaopatrzony magazyn części zamiennych pozwala do minimum skrócić czas przebywania urządzeń w naprawie. Ale to nie wszystko – serwis potrafi także zająć się produktami innych marek.