Survey Pro

Spectra Precision Syrvey Pro zapewnia kompleksowe rozwiązania pomiarowe. Umożliwia zbieranie, przetwarzanie oraz organizowanie danych pomiarowych. Funkcje poligon, pomiar pikiet, kalibracja układu współrzędnych to tylko niektóre z możliwości oprogramowania. Syrvey Pro daje możliwość kompletnej kontroli pomiaru oraz danych pomiarowych niezależnie od tego w jakich warunkach pomiarowych i środowiskowych pracujesz.

 

POBIERZ BROSZURĘ  W FORMACIE PDF

 

 


 

 

 

 

 

• Nie ma lepszego!
Program Survey Pro instalowany jest w pamięci zaawansowanych technologicznie rejestratorów takich jak RECON, NOMAD, RANGER. Przyjazne środowisko systemu operacyjnego Windows dostarcza możliwość
wykorzystania funkcji ekranu dotykowego dla szybkiego dostępu do danych. Oprogramowanie Survey Pro integruje pomiary GPS GNSS, pomiary tachimetryczne, niwelacje, obsługując przy tym urządzenia różnych producentów.
• Reprezentacja graficzna
Program Survey Pro dostarcza pełnej graficznej reprezentacji danych, w postaci kolorowej mapy. Mapy te są czytelne i proste w obsłudze. Aktywna mapa pliku pomiarowego czyni naszą pracę szybszą i bardziej efektywną. Pozwala na łatwą lokalizację i identyfikację punktów w terenie i oprogramowaniu biurowym.
• Środowisko Windows
Program Survey Pro instalowany jest w środowisku Microsoft Windows. Oznacza to, że działanie programu jest podobnie intuicyjne, a obsługa programu przypomina pracę z oprogramowaniem biurowym. Na przykład jednocześnie można uruchomić wiele poleceń (kalkulator, tyczenie, podgląd pliku itp.). Możliwe jest także szybkie przełączanie się między aplikacjami i indywidualne skonfigurowanie narzędzi najczęściej wykorzystywanych.

• Rozbudowane kodowanie
Nowy system kodowania punktów pozwala nie tylko automatycznie tworzyć obiekty z pomierzonych pikiet, łącząc je np. linią, ale także umożliwia wprowadzanie do pamięci atrybutów opisowych. Użytkownik może więc podczas pomiarów rejestrować obiekty i załączać do nich „notatki”.\
• Przesyłanie danych
Transmisja danych do i z oprogramowania Survey Pro jest niezwykle szybka, prosta i elastyczna. Dane mogą być importowane/eksportowane w następujących formatach: Job JobXML, CSV, TXT,CR5, LandXML oraz DXF.
• Aktywny podkład mapowy
Usprawnij proces tyczenia przy pomocy plików DXF, dzięki czemu dane z biura projektowego trafią bezpośrednio na pulpit Twojego rejestratora. Zaimportuj plik DXF do danego projektu i pracuj pośrednio z wykorzystaniem mapy. Możesz wskazywać różne obiekty, linie, węzły i od razu przejść do ich tyczenia lub wykonać na nich różnego rodzaju obliczenia/zadania geodezyjne. Survey Pro pozwala również na usystematyzowanie danych na odpowiednich, zdefiniowanych warstwach, zarządzanie nimi poprzez włączenie/wyłączenie jak również wybór informacji, jaka ma być wyświetlana na ekranie. Dzięki temu możesz wybrać tylko te informacje, które są najważniejsze i sprawić aby podgląd mapy był przejrzysty i czytelny nawet przy większej ilości danych w jednym projekcie.
• Zarządzanie i kontrola danych
Elastyczność w zakresie edycji danych pomiarowych pozwalających na uzyskanie aktualizowanych/poprawionych wyników pomiaru/obserwacji natychmiastowo w terenie. Mechanizm edycji oraz przeglądania plików został wzbogacony o nowe opcje, dzięki którym lepiej możesz śledzić wszelkie modyfikacje danych pomiarowych takie jak np. zmiana wysokości tyczki.
• Konfigurowalne menu główne
Nowa wersja Survey Pro posiada konfigurowalne menu główne, dzięki czemu możliwe jest wybranie najczęściej używanych i najistotniejszych funkcji oraz odpowiednie ich usytuowanie na ekranie głównym. Aby przyśpieszyć działanie na rejestratorze skorzystaj również z aktywnego ekranu mapy (Graphical Active Survey Map Screen). Na przykład przytrzymaj wskaźnik dotykowy w danym miejscu na mapie aby wstawić nowy punkt a następnie go wytyczyć.