SP90m – Nowy odbiornik GNSS Spectra Precision

Westminster, Colorado, 15 czerwiec  2017.  Spectra Precision (marka należąca do firmy Trimble Navigation Ltd.) wprowadziła dzisiaj na rynek swój nowy wieloczęstotliwościowy odbiornik GNSS do różnych zastosowań – SP90m. Jest to potężne, wszechstronne i niezawodne narzędzie do wielu zastosowań pomiarowych zarówno w czasie rzeczywistym jak i w postprocessingu. SP90m posiada zintegrowane różne opcje komunikacji takie jak Bluetooth, WiFi, radio UHF, modem GPRS oraz dwa kanały MMS-L-band do odbioru poprawek RTX firmy Trimble.

Dzięki swojej modułowej budowie SP90m jest elastycznym odbiornikiem GNSS i może być użyty zarówno jako stacja bazowa , stacja referencyjna do nieprzerwanej pracy (CORS) jak i  odbiornik ruchomy RTK lub Trimble RTX.

SP90m posiada zaimplementowaną technologię Z-Blade (GNSS-centric), która wykorzystuje wszystkie dostępne sygnały aby dostarczyć szybką i niezawodną pozycję w czasie rzeczywistym.

SP90m został tak zaprojektowany aby umożliwić różny rodzaj montażu. Oprócz wielu opcji komunikacji SP90m posiada wyjmowalną baterię, pamięć wewnętrzną oraz  opcjonalne zestawy akcesoriów do wielu specjalistycznych zastosowań. Odbiornik współpracuje z różnym oprogramowaniem takim jak np. Spectra Precision Survey Pro. Odporna na wszelkie warunki atmosferyczne i uderzenia obudowa zapewnia bezpieczną pracę w ekstremalnych warunkach polowych.