Trimble GeoExplorer serii 7

 

  • Technologia Flightwave zdalnego pomiaru obiektów – Łatwy i wydajny pomiar obiektów niedostępnych dla technologi GNSS dzięki zaimplementowaniu dalmierza oraz trzech sensorów orientacyjnych
  • Technologia Floodlight redukcji zacienienia satelitów – Łatwiejsze i dokładniejsze wyznaczanie pozycji w trudnych warunkach
  • 220 kanałowy wielosystemowy odbiornik GNSS z opcjonalną technologią czasu rzeczywistego H-Star – Dokładności submetrowe, decymetrowe a nawet centymetrowe w czasie rzeczywistym, szybciej niż było to możliwe do tej pory przy wykorzystywaniu istniejących jak i planowanych systemów satelitarnego pozycjonowania.
  • Zintegrowany modem 3.5G – Zintegrowany modem komórkowy obsługujący sieci WCDMA i CDMA, zapewniający łączność z Internetem w trakcie prac polowych.
  • Zintegrowany aparat cyfrowy o matrycy 5mpx z autofokusem – Możliwość wykonywania zdjęć o wysokiej jakości i przypisywania ich jako atrybutów do mierzonych obiektów

POBIERZ BROSZURĘ  W FORMACIE PDF


 

Urządzenia Trimble® GeoExplorer® serii 7 są rozwinięciem  istniejących urządzeń Trimble GeoExplorer serii 6000 o nowe technologie i możliwości. Dodając obsługę wielu systemów satelitarnych istniejących, jak również tych, które mogą powstać w przyszłości oraz przede wszystkim dalmierza bezlustrowego powstało narzędzie umożliwiające gromadzenie danych właściwie w każdym miejscu i w każdych warunkach terenowych. Dzięki zaimplementowaniu cyfrowego aparatu fotograficznego dostarczającego wysokorozdzielczych zdjęć, bezprzewodowych modułów komunikacji w postaci radia Bluetooth, Wi-Fi i przede wszystkim modemu komórkowego 3.5G, praca w terenie jest przyjemna i bardzo wydajna.

 

Razem z najnowszymi udogodnieniami w oprogramowaniu polowym Trimble i innowacjami w dziedzinie GNSS – włączając znaną z poprzedniej generacji urządzeń GeoExplorer technologię Trimble Floodlight™ redukującą zacienianie satelitów oraz technologię Trimble Flightwave™ zdalnego pomiaru obiektów niedostępnych dla technologii GNSS – urządzenia GeoExplorer serii 7 ustanawiają nowe standardy wydajności gromadzenia i aktualizowania danych w terenie wykorzystując systemy satelitarnego pozycjonowania.

 

Błyskawiczna, bardzo wysoka dokładność

Gdy dla pracowników terenowych, precyzyjna lokalizacja elementów bardzo zagęszczonej podziemnej infrastruktury sieciowej jest niezwykle ważna, urządzenia GeoExplorer serii 7 są odpowiedzią na to wyzwanie zapewniając wysoką dokładność, wiarygodność i szybkość podczas wyznaczania nowych obiektów majątku sieciowego, ich inwentaryzacji powykonawczej, jak również odtworzeń w przypadku jakiejkolwiek awarii.

 

Urządzenia GeoExplorer serii 7 są wyposażone w 220 kanałowy odbiornik GNSS oraz antenę umożliwiając tym samym śledzenie sygnałów satelitów zarówno GPS, GLONASS oraz Galileo, BeiDou i QZSS. W połączeniu z zaawansowanym oprogramowaniem polowym firmy Trimble, urządzenia GeoExplorer serii 7 wykorzystując zaimplementowaną technologię Trimble H-Star umożliwiają wyznaczanie pozycji w terenie nawet z centymetrową dokładnością, eliminując tym samym konieczność postprocessingu obserwacji. Teraz użytkownik ma pewność, że zgromadzone dane są prawidłowe, a praca polowa została wykonana właściwie.

 

Urządzenia GeoExplorer serii 7 oprócz technologii SBAS, obsługują technologię SBAS+. Polega ona, w przeciwieństwie do SBAS nie tylko na korekcji pomiarów GPS ale na wykorzystywaniu wszystkich informacji dostarczanych przez satelity geostacjonarne i ekstrapolowaniu ich na pozostałe systemy GNSS. W tej sytuacji lokalna poprawka jonosferyczna jest rozszerzana na wszystkie systemy satelitarne, a do wyznaczania pozycji oprócz poprawionych sygnałów GPS, są wykorzystywane autonomiczne sygnały pozostałych systemów. W rezultacie wyznaczana jest pozycja z wyższą dokładnością przy wykorzystaniu jak największej liczby satelitów.

 

Technologia Floodlight redukcji zacienienia satelitów

Drzewa i wysokie budynki zacieniają satelity ograniczając środowisko, gdzie wyznaczać można precyzyjnie pozycje GNSS. Wykorzystując innowacyjną technologię Trimble Floodlight redukcji zacienienia satelitów, urządzenia GeoExplorer serii 7 w sposób niezakłócony zapewniają produktywne pozycjonowanie obiektów wszędzie tam, gdzie inne urządzenia tego nie potrafią.

 

Dzięki technologii Floodlight odbiorniki GNSS w urządzeniach GeoExplorer serii 7 mogą wyznaczać pozycje nawet wtedy, gdy sygnał od satelitów jest bardzo słaby. Technologia ta doskonale zwiększa możliwości pozycjonowania obiektów z bardzo wysoką dokładnością, tam gdzie panują wyjątkowo trudne warunki pomiarowe. Dzięki urządzeniom GeoExplorer serii 7, pracownicy terenowi mogą wykonać zadaną pracę bez zakłóceń, dostarczając wiarygodnych danych w krótszym czasie, redukując zarazem koszty.

 

Technologia Flightwave zdalnego pomiaru obiektów

Urządzenia GeoExplorer serii 7 wyposażone zostały w łatwo demontowalny bezprzewodowy dalmierz laserowy oraz trzy sensory orientacyjne w postaci akcelerometru, żyroskopu i magnetometru. Połączenie dalmierza, sensorów i oprogramowania dalmierza tworzy technologię Trimble Flightwave pozwalającą na zdalny pomiar obiektów niedostępnych dla technologii GNSS bądź tych, gdzie pomiar z wykorzystaniem technologii satelitarnego pozycjonowania byłby bardzo utrudniony. Teraz użytkownik urządzenia nie musi zaopatrywać się w dodatkowe urządzenia zwiększając złożoność zestawu, gdyż posiada urządzenie typu „all-in-one” – wszystko w jednym.

 

Praca bezprzewodowa w każdym miejscu

Urządzenia GeoExplorer serii 7 mają możliwość komunikacji bezprzewodowej wykorzystując wbudowany modem komórkowy, radio Bluetooth® czy Wi-Fi. Pozwala to na bezproblemową łączność pracowników terenowych z biurem czy nawet ze sobą nawzajem podczas wykonywania obowiązków w odległych od siebie miejscach.

 

Modem komórkowy 3.5G daje możliwość łączenia się z Internetem wszędzie tam, gdzie istnieje taka potrzeba. Dzięki temu w każdym momencie nieprzerwanie można odbierać poprawki korekcyjne w czasie rzeczywistym z sieci VRS™, jak również podkłady mapowe czy korzystać z serwisów internetowych aktualizując bezpośrednio dane.

 

Dodatkowo radio Bluetooth pozwala na tworzenie bezprzewodowych połączeń z wieloma urządzeniami peryferyjnymi takimi jak dalmierze laserowe, skanery kodów kreskowych czy wykrywacze metali.

 

Wykonywanie wysokorozdzielczych zdjęć

Fotografia jest często najlepszym sposobem na zdobycie informacji na temat mierzonego obiektu, wydarzenia czy zjawiska. Z tego też względu urządzenia GeoExplorer serii 7 zostały wyposażone w aparat cyfrowy o matrycy 5 megapikseli z autofokusem i możliwością geotagowania zdjęć. Aparat może być kontrolowany bezpośrednio z poziomu oprogramowania polowego Trimble TerraSync™ czy również za pomocą aplikacji innych firm, co sprawia że wykonywanie zdjęć i stosowanie ich jako atrybutów w bazach danych GIS jest płynne i pozwala na łatwą integrację z istniejącymi już zbiorami danych.

 

Zaprojektowany do ciężkiej i wydajnej pracy

Urządzenia GeoExplorer serii 7 zostały zaprojektowane mając na uwadze jeden cel – dostarczyć urządzenie z wbudowanym odbiornikiem GNSS umożliwiające najdokładniejsze pozycjonowanie obiektów w jak najkrótszym czasie i w miejscach, gdzie dotąd nie było to możliwe przy jednoczesnym możliwie najdłuższym czasie pracy na jednym ładowaniu baterii.

 

Urządzenia GeoExplorer serii 7 odziedziczyły po swoim poprzedniku pojemną i łatwo demontowalną baterię, którą można wymieniać bez konieczności wyłączania urządzenia oraz poręczną, wytrzymałą i odporną