Trimble R1

Trimble-067_R1 in Left Hand
  • 44 kanałowy wielosystemowy odbiornik GNSS

 

  • Obsługa korekt RTX

 

  • Bezprzewodowa komunikacja
  • Elastyczność w doborze rejestratora polowego

 

  • Lekka i zwarta konstrukcja

 

POBIERZ BROSZURĘ  W FORMACIE PDF

 

Urządzenia Trimble® R1 to wytrzymałe, kompaktowe i lekkie odbiorniki GNSS, które zapewniają pozycjonowanie na wysokim poziome dostarczając wiarygodnych współrzędnych wszelkiego rodzaju urządzeniom mobilnym dzięki bezprzewodowej transmisji danych przez radio Bluetooth®. R1 GNSS został zaprojektowany do profesjonalnego gromadzenia danych GIS w wielu branżach, wśród których wyróżnić można służby ochrony środowiska, agencje rządowe i samorządowe oraz przedsiębiorstwa użyteczności publicznej. Nowy odbiornik GNSS Trimble wyznacza pozycje z wysoką dokładnością i dostarcza je urządzeniom, które są obecnie wykorzystywane do tego typu prac, a mowa tu o nowoczesnych telefonach komórkowych („smartfonach”) i tabletach z systemem iOS bądź Android jak również tradycyjnych komputerach polowych z mobilnym bądź desktopowym systemem Windows.

Wysoka dokładność na dowolnym urządzeniu

Gdy dla pracowników terenowych, dokładna lokalizacja wielu obiektów terenowych jest niezwykle ważna, a mają do dyspozycji tylko własne urządzenia konsumenckie, odbiornik Trimble R1 GNSS jest idealnym rozwiązaniem. Nieistotne jakiego rodzaju nowoczesne urządzenia są w użyciu – tablety i „smartfony” z systemem iOS czy Android – do gromadzenia danych, inwentaryzacji i zarządzania aktywami zasobu sieciowego, R1 GNSS pozwala osiągnąć wyższy poziom dokładności i wiarygodności danych niż sensory lokalizacyjne urządzeń konsumenckich.

Inwestując w odbiorniki R1 GNSS, można w łatwy sposób rozszerzyć możliwości aktualnie używanych urządzeń. Dzięki łatwej konfiguracji i prostocie użytkowania, można szybko i bezproblemowo wymieniać się tymi odbiornikami i w każdym momencie na różnych urządzeniach gromadzić wiarygodne dane, podnosić efektywność i wydajność oszczędzając zarazem czas i pieniądze.

Profesjonalne gromadzenie danych w miejscach dotad niedostępnych

Urządzenia Trimble R1 GNSS są wyposażone w 44 kanałowy odbiornik GNSS oraz antenę umożliwiając tym samym śledzenie sygnałów satelitów zarówno GPS, GLONASS oraz Galileo, BeiDou i QZSS, co czyni odbiorniki narzędziami pomiarowymi o naprawdę globalnym zasięgu. R1 GNSS wyznaczając pozycje z korekcją różnicową w czasie rzeczywistym bez konieczności wykonywania postprocessingu, ze źródeł zewnętrznych takich jak SBAS, VRS lub RTX, może być stosowany w zależności od lokalizacji i dokładności dając użytkownikowi pewność zgromadzenia wiarygodnych danych GNSS w dowolnym miejscu na świecie.

Urządzenia Trimbe R1 GNSS przy korzystaniu z komercyjnych korekt ViewPoint RTX pozwalają na wyznaczanie pozycji z dokładnością nawet 50cm. Poprawki te mają zasięg globalny i mogą być odbierane drogą internetową wszędzie tam gdzie jest zasięg telefonii komórkowej, jak również drogą satelitarną wykorzystując serwis L-Band. Obsługa tego rodzaju korekt pozwala stać się niezależnym od innych dostawców i nie martwić się o wysoką dokładność pozycjonowania w każdym miejscu na świecie.

Odbiorniki Trimble R1 GNSS oprócz technologii SBAS, obsługują technologię SBAS+. Polega ona, w przeciwieństwie do SBAS nie tylko na korekcji pomiarów GPS ale także na wykorzystywaniu wszystkich informacji dostarczanych przez satelity geostacjonarne i ekstrapolowaniu ich na pozostałe systemy GNSS. W tej sytuacji lokalna poprawka jonosferyczna jest rozszerzana na wszystkie systemy satelitarne, a do wyznaczania pozycji oprócz poprawionych sygnałów GPS, są wykorzystywane autonomiczne sygnały pozostałych systemów. W rezultacie wyznaczana jest pozycja z wyższą dokładnością przy wykorzystaniu jak największej liczby satelitów.

Codzienny niezakłócony przepływ informacji

Urządzenia Trimble R1 GNSS współpracują z całym wachlarzem oprogramowania z działu Trimble Mapping & GIS. Można tutaj wyróżnić znany i lubiany TerraSync pracujący na urządzeniach i rejestratorach polowych z systemem operacyjnym Windows Embedded Handheld oraz Windows typu Desktop. Dodatkowo urządzenia Trimble R1 GNSS obsługiwane są przez pakiet oprogramowania Trimble Positions będący rozszerzeniem dla rozwiązań ESRI oraz nową platformę pomiarową „w chmurze” TerraFlex pracującą na systemach operacyjnych zarówno Windows jak również Android i iOS. To wszystko sprawia, że nie ważne jakiego urządzenia mobilnego używa pracownik terenowy, z oprogramowaniem polowym Trimble do profesjonalnego gromadzenia danych można być pewnym jakości i wiarygodności zgromadzonych danych GIS.