Trimble NetR9

• Sprawdzona technologia GNSS Trimble • 440 kanałów zapewniających niezrównaną wydajność śledzenia sygnałów GNSS 

• Możliwość łączności przez Bluetoth, Ethernet, port szeregowy i USB

 

• Monitorowanie stanu i ostrzeganie o wszelkich zmianach położenia anteny

 

• Duża pojemność pamięci wewnętrznej oraz możliwość logowania danych na zewnętrznych pamięciach USB

 

• Wbudowany panel z wyświetlaczem umożliwiający konfigurację odbiornika

 

• Technologia Power on Ethernet (PoE)

 

• Osiem niezależnych sesji logowania danych

 

• Obsługa danych w różnych formatach

 

• Zintegrowana bateria stanowiąca główne źródło energii również będące doskonałym zabezpieczeniem przy przerwach zasilania ze źródła zewnętrznego

 

• Możliwość wygodnego i skutecznego zdalnego dostępu i 


konfiguracji odbiornika

POBIERZ BROSZURĘ  W FORMACIE PDF

 


NAJBARDZIEJ ZAAWANSOWANA, FUNKCJONALNA I WYDAJNA STACJA

REFERENCYJNA GNSS TRIMBLE PRZYSTOSOWANA DO PRACY W SIECI ORAZ

ZDLALNEJ KONFIGURACJI

Korzystając z najnowszej technologii odbiorników Trimble 360 w połączeniu z dwoma procesorami przetwarzania sygnałów GNSS Trimble Maxwell™ 6 powstała wielosystemowa stacja referencyjna z niespotykaną dotąd na rynku ilością 440 kanałów umożliwiająca wydajne i niezakłócone śledzenie sygnałów GNSS. W związku ze stałym rozwojem systemów i technologii GNSS, wybór stacji referencyjnej Trimble NetR9 wydaje się być najwłaściwszym krokiem dającym operatorom pewność wydajnej pracy zarówno teraz jak i w przyszłości.

 

Odbiornik Trimble NetR9 obsługuje szeroki zakres sygnałów satelitarnych. Obecnie NetR9 jest w stanie śledzić sygnały konstelacji GPS, GLONASS, Galileo1 Comapss i QZSS. Dzięki 440 kanałom w stacji referencyjnej NetR9 jest gwarantem niezakłóconego odbioru sygnałów obecnie istniejących, w pełni operacyjnych systemów oraz tych, które obecnie są w budowie a w przyszłości zostaną ukończone, bez konieczności wymiany sprzętu pomiarowego nadążając jednocześnie za rozwojem technicznym i technologicznym2.

 

Stacja referencyjna Trimble NetR9 obsługuje nowy protokół komunikacyjny CMRx, który zapewnia niespotykaną dotąd kompresję poprawek GNSS optymalizując tym samym przepustowość i minimalizując opóźnienia w transmisji danych przy wolnych połączeniach z odbiornikami ruchomymi. Te cechy sprawiają, iż pomiary prowadzone przy wykorzystaniu najnowszej stacji referencyjnej Trimble są wydajniejsze i jednocześnie zmniejszane są koszty operacyjne.

 

Stacja referencyjna Trimble NetR9 będąc idealnym połączeniem zwartej konstrukcji, niskiego zużycia energii oraz potężnych możliwości sieciowych, stanowi wysokowydajne urządzenie, które zapewniając wysokie dokładności pomiaru może znaleźć zastosowanie w różnych aplikacjach związanych z pozycjonowaniem. Kilka konkretnych przykładów to:

 

•     Stacja referencyjna do pracy w sieciach Trimble VRS™

•     Mobilny polowy odbiornik bazowy

•     Akademickie badania naukowe

•     Permanentnie pracujące stacje referencyjne – Continuously Operating Reference Station (CORS)

•     Polowe kampanie pomiarowe w aplikacjach związanych z postpocessingiem

•     Systemy stacji referencyjnych DGPS MSK nadających poprawki dla odbiorników typu beacon

•     Monitoring integralności sieci VRS oraz innej infrastruktury, do której zaliczyć można platformy wiertnicze, kopalnie, tamy, mosty oraz inne obiekty naturalne jak również utworzone przez człowieka gdzie precyzyjne badanie deformacji jest kluczowe

 

Stacja referencyjna Trimble NetR9 ma 8GB wbudowanej pamięci fizycznej umieszczonej na płytce drukowanej zapewniając wysoki poziom ochrony zgromadzonych danych obserwacyjnych. Dodatkowo dzięki obsłudze zewnętrznych pamięci USB, odbiornik bazowy NetR9 staje się elastycznym instrumentem pomiarowym dając pewność, że nigdy nie zabraknie miejsca na dane. Łącząc możliwość logowania danych w formatach T02, RINEX, BINEX i Google Earth z obsługą FTP oraz technologii Push Email, stacja referencyjna Trimble NetR9 tworzy bezkompromisową mieszankę funkcjonalności i wydajności.

 

Dzięki spełnianiu rygorystycznych norm środowiskowych i wewnętrznej litowo-jonowej baterii odbiornika bazowego Trimble NetR9 można być pewnym, że żadne dane nie zostaną utracone. Wbudowany akumulator w instrumencie może nieprzerwanie zapewniać energię do 15 godzin jako podstawowe źródło bądź jako zasilanie zapasowe w przypadku nieoczekiwanych przerw w dostawach prądu.

 

Stacja referencyjna Trimble NetR9 ma potężnie rozbudowane możliwości zdalnej konfiguracji. Wykorzystując protokół IP jako główny mechanizm komunikacyjny można uzyskać dostęp do znanego użytkownikom produktów Trimble interfejsu internetowego wyświetlającego pełny zaawansowany status odbiornika, umożliwiający jego konfigurację i aktualizację firmware-u, jak również zarządzanie poziomami zabezpieczeń i kontrolą dostępu. Ponadto odbiornik umożliwia wysyłanie wiadomości e-mail z ostrzeżeniami, aby użytkownik dokładnie wiedział czy dzieje się coś niepokojącego. Ta funkcja powiązana jest również z monitorowaniem pozycji, która pozwala wiedzieć czy antena nie przemieściła się o tyle, aby było już za późno na uratowanie pomiarów.

 

Do szybkiej i prostej konfiguracji stacji bazowej Trimble NetR9 służy siedmioprzyciskowa klawiatura i dwuliniowy wyświetlacz. Dodatkowo można w łatwy sposób sprawdzić status odbiornika. Do wykonania tych zadań nie potrzebne jest żadne dodatkowe urządzenie zewnętrze w postaci rejestratora czy komputera.

 

Trimble NetR9 dostępny jest w trzech konfiguracjach, w tym Ti-1 (w pełni funkcjonalny) oraz Ti-2 i Ti-3 (z możliwością rozbudowy do pełnej funkcjonalności) stanowiąc tym samym najbardziej elastyczną platformę pomiarową oferowaną na tynku do tej pory. Zakupując stację referencyjną Trimble NetR9, otrzymuje się najnowsze technologie GNSS oraz pewność, że odbiornik bazowy będzie funkcjonalny i wydajny teraz jak również w przyszłości.


Twoje imię i nazwisko (wymagane)

Twój e-mail (wymagane)

Numer telefonu (wymagane)

Nazwa Firmy (wymagane)

Temat

Twoja wiadomość