ArcPad

 

• Znany z innych produktów ESRI interfejs użytkownika • Bezproblemowa wymiana danych ze środowiskiem ESRI ArcGIS

 

• Łatwe do dostosowania opcje edycji i gromadzenia danych

 

• Konfigurowalny według indywidualnych preferencji interfejs użytkownika ułatwiający pracę z oprogramowaniem

 

• Obsługa odpornych na warunki atmosferyczne komputerów polowych oraz zintegrowanych i niezintegrowanych odbiorników GNSS Trimble dla GIS

 

• Rozszerzenie funkcjonalności oraz ulepszenie obsługi urządzeń i odbiorników GNSS Trimble dzięki rozszerzeniu Trimble GPScorrect

 

• Obsługa sensorów zewnętrznych takich jak dalmierze laserowe czy cyfrowe aparaty fotograficzne

 

• Łatwe geokodowanie i wyznaczanie trasy dzięki obsłudze danych StreetMap

 

• Możliwość rozszerzenia funkcjonalności dzięki obsłudze skryptów w językach JavaScript, VBScript oraz Python

POBIERZ BROSZURĘ  W FORMACIE PDF

 


Oprogramowanie polowe ESRI® ArcPad® jest jednym z kluczowych rozwiązań na rynku przeznaczonych do szybkiego i sprawnego tworzenia i aktualizowania map. Aplikacja ta zapewnia również wygodny dostęp do baz danych GIS oraz pozwala na integrację danych GNSS z wszelkiego rodzaju informacjami opisowymi bezpośrednio w terenie. Oprogramowanie ArcPad można uważać swojego rodzaju polowym rozszerzeniem środowiska ArcGIS™ łatwym do dostosowania według preferencji i sposobu pracy każdego pracownika.

 

Inteligentny i łatwy w użytkowaniu

Oprogramowanie ArcPad ma znany z innych aplikacji firmy ESRI interfejs użytkownika. Dzięki temu osoba nie znająca programu ArcPad, ale zaznajomiona z filozofią i środowiskiem ESRI może bez najmniejszych problemów, niemal natychmiast rozpocząć pracę. Kompatybilność oprogramowania ArcPad z innymi produktami ESRI, a w szczególności z ArcGIS, pozwala na bezproblemowe korzystanie z istniejących baz danych GIS, bądź wygodne tworzenie lub aktualizowanie plików Shape bezpośrednio w terenie. Oprogramowanie ArcPad obsługuje wiele branżowych formatów rastrowych podkładów mapowych, do których zalicza się pliki TIFF, JPEG, JPEG 2000, GIF, BMP, PNG oraz MrSID. Dzięki temu praca z mapą jest wygodna i wydajna.

 

Wygodny przepływ informacji

Dzięki pełnej kompatybilności aplikacji ArcPad z oprogramowaniem ArcGIS przepływ informacji jest wygodny, a gromadzenie i aktualizowanie danych w terenie wyjątkowo łatwe. Po prostu należy w środowisku ArcGIS wybrać pewną część danych z geobazy i korzystając z łatwych w obsłudze narzędzi eksportu przenieść je do oprogramowania ArcPad. Po powrocie z terenu z zaktualizowanymi danymi należy podłączyć rejestrator do komputera, a następnie błyskawicznie i bezproblemowo z powrotem włączyć zamierzone obiekty wraz z ich atrybutami do bazy danych GIS.

 

Oprogramowanie ArcPad pozwala na rozmaite metody gromadzenia i aktualizowania danych. W tym programie możliwe jest tworzenie, usuwanie i edytowanie obiektów, zmiana ich atrybutów oraz edytowanie pozycji obiektów bez konieczności ich ponownego pomiaru.

 

Dostosowywanie do własnych potrzeb

Aby zmaksymalizować wydajność mobilnych pracowników potrzebne jest narzędzie, które można dostosować do własnych potrzeb tak, aby skutecznie gromadzić dane przy możliwie jak najmniejszej liczbie operacji w oprogramowaniu polowym. Funkcjonalność taką posiada oprogramowanie ArcPad dzięki aplikacji ArcPad Studio wchodzącej w skład narzędzi ArcPad Application Builder. Dzięki ArcPad Studio można tworzyć nowe niestandardowe paski narzędzi z najpotrzebniejszymi funkcjami, formularze z kontrolkami znanymi z systemu Windows ułatwiające pracę podczas pozyskiwania danych, aplety realizujące wyszukane i nietypowe zadania jak również, pisać skrypty automatyzujące wszelakie zadania jak na przykład niestandardowe sprawdzanie poprawności pól wprowadzania danych oraz pisać rozszerzenia za pomocą których mogą być obsługiwane nowe formaty danych, nietypowe sensory zewnętrzne, czy nowe pliki odwzorowań i transformacji.

 

Obsługa urządzeń GNSS Trimble

Firma ESRI jako wieloletni partner firmy Trimble w ciągłym rozwoju technik gromadzenia, aktualizacji i przetwarzania danych zapewniła właściwą kompatybilność produktów obu producentów. Fakt ten sprawia, że oprogramowanie ArcPad bezproblemowo współpracuje ze wszystkimi urządzeniami Trimble z działu Mapping & GIS, do których zaliczają się wszystkie rejestratory polowe ze zintegrowanym odbiornikiem GNSS (GeoExplorer® serii 6000 i 3000, Juno®, Nomad® serii 900G, tablety Yuma®), odbiornikami GNSS (seria Pathfinder® Pro) oraz komputerami polowymi Recon®. Wszystkie te urządzenia przystosowane są do całodziennej, niezakłóconej pracy w terenie spełniając zarazem wysokie normy środowiskowe.

 

Integracja danych GNSS i kontrola jakości

W celu zintegrowania danych GNSS z obiektami zawartymi w geobazach do oprogramowania ESRI ArcPad zostało utworzone specjalne rozszerzenie Trimble GPScorrect™. Za pomocą tego narzędzia przy jednoczesnym korzystaniu z urządzeń GNSS Trimble dla GIS można w łatwy sposób uzyskać szczegółowe informacje o statusie pracy odbiorników satelitarnych bezpośrednio w terenie oraz konfigurować ich parametry aby wyznaczały współrzędne z wysoką dokładnością według założeń opracowywanych projektów. Dodatkową funkcjonalnością rozszerzenia GPScorrect, jest możliwość odbierania w czasie rzeczywistym korekt do pomiarów GNSS z sieci VRS oraz możliwość logowania surowych danych obserwacyjnych w celu późniejszego poddania  ich postprocessingowi w oprogramowaniu biurowym Trimble GPS Pathfinder® Office bądź rozszerzeniu Trimble GPS Analyst™ dla ESRI ArcGIS w wersji Desktop. Wszystkie niezbędne informacje o jakości pozycjonowanych obiektów dzięki rozszerzeniu produkcji Trimble dla oprogramowania ArcPad są zapisywane w tle do plików obserwacyjnych. To wszystko pozwala operatorom systemów GIS nawet po kilku latach dowiedzieć się jak dokładne były pomiary i tym samym określić jakość danych przechowywanych w systemie.

 

Obsługa danych StreetMap

Dzięki obsłudze danych StreetMap bezpośrednio w oprogramowaniu ArcPad uzyskać można dostęp do map i danych adresowych Europy i Ameryki Północnej. Ta funkcjonalność pozwala na łatwe geokodowanie, szybkie lokalizowanie szukanych obiektów oraz wyznaczanie trasy przejazdów. Obsługa danych StreetMap umożliwia optymalizację wydajności sesji pomiarowych przez właściwie zaplanowanie przystanków oraz na znalezienie najlepszej drogi między nimi. Jeżeli pracownik terenowy napotka na problemy z odnalezieniem szukanej lokalizacji, wystarczy użyć danych StreetMap bezpośrednio w programie ArcPad, wyszukać odpowiedni adres i bezproblemowo nawigować się do niego.

 

Oprogramowanie polowe ESRI ArcPad to inteligentne, łatwe w konfigurowaniu do własnych preferencji i wydajne


 

NAPISZ DO NAS

Twoje imię i nazwisko (wymagane)

Twój e-mail (wymagane)

Twój nr Telefonu (wymagane)

Nazwa Firmy (wymagane)

Adres Firmy (wymagane)

Model Instrumentu (wymagane)
TDC 150TDC 100GeoExplorer serii 7GeoExplorer serii 6000GeoExproler serii 5GeoExproler serii 3000Juno serii 5Juno T41Juno serii 3Juno serii SNomad 900GTablet Trimble YumaPathfinder serii ProXTrimble Pro 6ArcPadGPS AnalystGPScorrectPathfinder OfficeTerraSyncRecon

Temat

Twoja wiadomość

PEŁNE WYPEŁNIENIE FORMULARZA POZWOLI NAM PRZYGOTOWAĆ LEPSZĄ OFERTĘ DLA CIEBIE!