Yuma 2

 • Wydajny komputer polowy napędzany systemem operacyjnym Windows 7 Professional przeznaczony dla zastosowań GIS

 

 • Bardzo dobrze czytelny w świetle słonecznym pojemnościowy ekran dotykowy

 

 • Wydajny, zintegrowany odbiornik GPS wspierający technologie pomiarów różnicowych w czasie rzeczywistym

 

 • Opcjonalnie zintegrowany modem 3.75G zapewniający łączność z Internetem w trakcie prac polowych

 

 • Zintegrowany cyfrowy aparat fotograficzny o matrycy 5mpx z autofokusem

 

 • Moduły komunikacji bezprzewodowej Bluetooth i Wi-Fi

 

 • Wytrzymała, zwarta i odporna na warunki atmosferyczne konstrukcja

POBIERZ BROSZURĘ  W FORMACIE PDF


Firma Trimble jako światowy lider w produkcji wyjątkowo dobrze odpornych na warunki atmosferyczne komputerów polowych prezentuje tablet Trimble® Yuma® 2. To urządzenie zostało zaprojektowane tak, aby maksymalizować wydajność i mobilność pracowników terenowych przy jednoczesnym możliwie największym uproszczeniu obsługi. Nowy tablet firmy Trimble jest wprost idealny do wszelkich aplikacji GIS – po prostu przenosi w pełni funkcjonalny komputer PC w teren. Duży jasny ekran ułatwia przeglądanie i edycję map, a wydajne podzespoły sprawiają, że te czynności wykonywane są niezmiernie szybko. Dzięki wytrzymałej obudowie dane przechowane w pamięci są bardzo dobrze zabezpieczone przed kurzem, piaskiem, błotem, wilgocią i ekstremalnymi temperaturami. Wbudowany cyfrowy aparat fotograficzny o matrycy 5mpx pozwala na wykonywanie zdjęć, które bardzo często są najlepszym nośnikiem informacji czy atrybutem do zmierzonych obiektów. Moduły komunikacji bezprzewodowej umożliwiają podłączenie sensorów zewnętrznych, a opcjonalny modem 3.75G zapewnia szybką i wygodna transmisję danych pomiędzy biurem a terenem.

 

Zbudowany dla GIS-u realnego świata

Tablet Trimble Yuma 2 jest realizacją oczekiwań wielu osób pracujących w terenie poszukujących większej mocy obliczeniowej i większego ekranu dobrze czytelnego w każdych warunkach atmosferycznych. Nowa generacja tabletu Trimble w połączeniu z oprogramowaniem polowym Trimble TerraSync™ jak również Trimble GPS Pathfinder® Office stanowi idealne narzędzie do gromadzenia danych, inwentaryzacji obiektów i zarządzenia informacjami. Dzięki wbudowanemu odbiornikowi GPS tabletem Trimble Yuma 2 można wyznaczać położenie obiektów z dokładnościami z przedziału od 2 do 4 metrów w czasie rzeczywistym jak również w postprocessingu. W bardziej zaawansowanych i wymagających wyższych dokładności aplikacjach można bezproblemowo wykorzystywać zewnętrze odbiorniki GNSS Trimble Pro 6 czy Trimble GPS Pathfinder® ProXRT. W taki sposób szybko i łatwo zwiększa się wydajność pracy.

 

Dla profesjonalistów pracujących w terenie

Tablet Trimble Yuma 2 został zaprojektowany tak, aby był w pełni funkcjonalny w różnych warunkach terenowych, czyli obecności brudu, kurzu, piasku, błota, wilgoci czy wysokich temperatur. Urządzenia te oferują wszystko to, czego można oczekiwać od komputerów typu tablet – gromadzą dane, wykonują zdjęcia fotograficzne, komunikują się z biurem i innymi mobilnymi pracownikami, a wszystko to ze świadomością, że cenne dane są właściwie chronione.

 

Bez względu na to, jak ostre jest światło słoneczne, kolorowy wyświetlacz tabletu jest zawsze czytelny. Ekran właściwie reaguje na dotyk, jest przejrzysty, a mapy i inne szczegółowe informacje są perfekcyjne prezentowane.

 

Wstrząsy, uderzenia, wibracje i ekstremalne temperatury to kolejne wyzwania, którym komputery polowe muszą sprostać. Wytrzymały tablet Trimble Yuma 2 ma wbudowany dysk twardy typu SSD nieposiadający żadnych ruchomych elementów, stając się tym samym szczególnie odpornym na uderzenia  czy wibracje. Ponadto zachowując normy pyłoszczelności i wodoszczelności IP65 oraz wojskowe normy MIL-STD-810G tablet Trimble Yuma wytrzyma dużą wilgotność, przenikliwe zimno czy parzący pustynny żar, a nawet przypadkowy upadek z wysokości 1.22m.

 

Jedno rozwiązanie – wiele zastosowań

Co można wykonać przy pomocy tabletu Trimble Yuma 2 napędzanego systemem Windows® 7 Professional posiadającego na wyposażeniu dwurdzeniowy procesor Intel® Atom™ o częstotliwości 1.6GHz, 4GB pamięci RAM, zintegrowane radio Bluetooth® i Wi-Fi, odbiornik GPS, Cyfrowy aparat fotograficzny czy opcjonalny modem GSM/CDMA 3.75G? Z tym urządzeniem można…

 

 • Gromadzić i wymieniać dane
 • Transmitować dane w czasie rzeczywistym
 • Generować raporty
 • Odbierać zamówienia w podróży
 • Nawigować się do obiektów
 • Wykonywać geotagowane fotografie
 • Kontrolować majątek sieciowy lub uaktualniać jego stan
 • Wysyłać wiadomości email
 • I wiele, wiele innych…